"Виноградна хода" на Андріївському

"Виноградна хода" на Андріївському

У суботу, 22 вересня у Києві відбулась "Виноградна хода" за участі небайдужої громади Києва на честь побратимства Монмартру, Андріївського Узвозу та Пейзажної Алеї.

Акція почалась на Пейзажнійалеї в сквері зі скульптурами висадженням винограду - подарунку від спільноти Монмартру на честь побратимства. Лозу саджали місцеві мешканці Пейзажки та члени делегації, котрі відвідали Париж та брали активну участь у захисті Пейзажної алеї та інших об'єктів у історичному центрі Києва від забудови.

Другу лозу з Парижу подарували музею М. А. Булгакова. Людмила Губінаурі, директорка музею, має намір висадити виноград з Монмартру у внутрішньому дворику музею. "Це найкращий подарунок і для самого Булгакова. Все життя йому забороняли виїжджати за кордон. Якщо Булгаков не потрапив до Парижу, тепер частинка Парижу назавжди залишиться біля Булгакова" - сказала Людмила Губінаурі.

Третю лозу активісти висадили у внутрішньому дворику Гостинного Двору. Там для висадки провели спеціальні приготування під керівництвом "резидента" Гостинної Республіки, києвознавця та екскурсовода Владислави Осьмак: пам'ятну табличку, спеціальні рейки з символічними стрічками кольорів України та Франції. Тепер у Гостинного Двору, що весь час перебуває під загрозою руйнації - додатковий "охоронний статус", і виноград, привезений з Республіки Монмартр, переплететься з виноградом Гостинної Республіки, у символ дружби, єднання та підтримки.

"Республіка Монмартр передала нам свій оберіг - виноградну лозу. Свого часу парижани захистили Монмартр, тепер ця вулиця - одне з туристичних місць світового рівня. Українським Монмартром мусять стати Андріївський Узвіз, Гостинний Двір і Пейзажна Алея" - вважає Ігор Луценко, представник "Збережи старий Київ", "Гостинної Республіка", член ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива".

"У 30-х роках на Монмартрі влада Парижу планувала зведення будинку. За одну ніч люди вийшли і висадили на всій ділянці виноград. Влада почула голос громади, і там так і залишилась виноградна плантація, що суворо оберігається, це символ перемоги. З цього винограду роблять відоме вино, це велика плантація, є люди, що доглядають її. Сьогодні ми висадили виноград на Пейзажній Алеї, Андріївському Узвозі, Гостинному Дворі. Це символ, що треба об'єднуватися, робити так, щоб влада чула громаду, дослуховувалась до думки людей" - вважає Марина Соловйова, голова правління ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива", адвокат, член делегації до Парижу.

Таким чином, руками небайдужої громадськості у Києві започатковуються нові традиції і взаємовідносини між країнами. 14 вересня цього року громадськістю Києва у особі представників громадської організації "Андріївсько-Пейзажна ініціатива", до якої входять відомі захисники історичної культурної архітектурної спадщини, та спільнотою Монмартру за участі заступника мера Парижу було підписано договір про співпрацю. Зустріч відбулась у Парижі, у приміщенні мерії 18-го округу Парижу. У знак дружби київській делегації ініціативної громади міста подарували лозу зі старовинного винограднику Монмартру, що суворо охороняється та має велику історичну та культурну цінність.

Ця подія у житті Києва - знакова у всіх відношеннях, і організатори сподіваються, що це відіграє важливу роль у житті Андріївського узвозу, Пейзажної Алеї, Гостинного Двору, Києва в цілому, і започаткує нові традиції, допоможе у збереженні культурної спадщини.

ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива"

ГІ "Збережи старий Київ"

ГІ "Гостинна Республіка"

За інформацією звертатись: Марія (067 825 16 86)

Фотогалерея: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3162336236406.108984.180535609...