Київрада заборонила будівництво біля Софії

Київрада проголосувала за зупинення будівництва на Гончара, 17-23.

За таке рішення проголосували фракції Блоку Леоніда Черновецького, Блоку Юлії Тимошенко, Громадського активу Києва, Партії регіонів, Блоку Литвина. Депутати Блоку Віталія Кличка не голосували.

Щоб рішення Київської міьскої ради набрало чинності, треба ще підпис міського голови.

"Ми боялися, що під час голосування будуть ще вноситися зміни, не про "зупинку", а про "впорядування" будівництва. Ми думаємо, що рада підтримала це рішення, бо Микола Азаров наказав меру Києва зупинити це будівництво", - повідомив депутат від Блоку Юлії Тимошенко Олександр Бригинець (він є головою депутатської комісії з культури).

"Ми зараз повинні зупинити будівництво, тому що на нас зараз дивиться Європа. Але я вважаю, що будівельники не винні, що їм столичні чиновники незаконно видали дозволи. Якщо треба буде компенсувати будівельникам витрати, то треба буде компенсовувати. Не треба відлякувати інвесторів від Києва", - уточнив свою позицію Бригинець.

Так, це вже третє рішення Київради про зупинку будівництва багатоповерхівки з підземним паркінгом на Гончара, 17-23. Але кожного разу голова фракції Партії регіонів Олексій Омельяненко вносив зміни до проекту: замінював слово "зупинити" будівництво на "упорядкувати".

Продовження будівництва на Гончара, 17-23 пов'язане і з іншим питанням. Улітку Софію Київську та Києво-Печерську Лавру можуть виключити зі Списку об'єктів культурної спадщини ЮНЕСКО (вони знаходяться там під одним номером). Національна комісія України у справах ЮНЕСКО отримала лист-попередження і вимогу підготувати новий звіт про стан обох об'єктів. За словами співробітниці Нацкомісії, центральний офіс ЮНЕСКО знову зацікавився Софією і забудовами навколо неї, тому що до нього звернулася українська громадськість зі скаргою на незаконне будівництво навколо Софії.

На вулиці Гончара, 17-23, у кількастах метрах від Софії, забудовник ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" зводить десятиповерховий житловий комплекс. Від цього будівництва у стінах прилеглих будинків з'явилися тріщини. Мешканці цих будинків протестують проти будівництва вже кілька років. Проти них порушена справа, яка зараз розглядається у суді.

У квітні активісти громадської ініціативи "Збережи старий Київ" вилізли на будівельний кран на цьому майданчику на знак протесту проти будівництва біля Софії.

Зараз будівництво на Гончара продовжується.