Акція проти будівництва на Гончара, 17-23

Поділитися:  Ще  
Дата та час
П'ятниця, 04.11.2011 - 11:00
Місце проведення вул. О.Гончара, 17-23  Показати на мапі
Тип Мітинг
Гаряча точка

Чергова акція протесту проти будівництва в буферній зоні Софії Київської

Чергова акція протесту проти будівництва в буферній зоні Софії Київської

Чергова акція проти будівництва в буферній зоні Софії Київської. Буквально за кілька кроків від історичної пам'ятки й далі стахановськими темпами зводять житловий комплекс із двоповерховим підземним паркінгом - усупереч заявам чиновників та рекомендаціям ЮНЕСКО. Андрій Татарчук - далі.

Елітний будинок на вулиці Гончара, 17 будують за кілька сотень метрів від Софії Київської. Через заборону судів роботи тут зупиняли кілька разів. Проте жодного - остаточно.

Ірина Никіфорова, голова ініціативної групи:

- Решение суда было принято о запрете строительства с первого дня, и с первого дня строительство ведется незаконно. Незаконно был выделен земельный участок, так как это особо ценные земли в зоне Софии и решение о отводе земли должно было быть согласовано с Верховной Радой.

Велетенський підйомний кран видно за кілька кварталів. Місцеві розповідають: робота кипить чи не цілодобово. За останні місяці будинок підріс на чотири поверхи. При тому, що офіційно будівництво - заморожене.

Кирило Куліков, народний депутат, фракція НУНС:

- Я обратился к начальнику ГУВД, ответ был - сотрудники милиции неоднократно выезжали на данную стройку - строительство не ведется. Поэтому мы все сейчас свидетели того, как стройка не ведется.

Щоб з'ясувати, на яких підставах триває будівництво, активісти намагаються пройти на майданчик. Проте охорона нікого не пускає.

Розбити намет поряд активістам також не вдається. Тут вже справа за міліцією. У списку культурної спадщини ЮНЕСКО заповідник "Софія Київська" під номером 527 і охоплює історичний центр української столиці. За міжнародними правилами, тут заборонено будь-яке будівництво. Проте вже зведено двоповерховий підземний паркінг, площею в півгектара. Це змінює циркуляцію підземних вод та руйнує архитектурну пам'ятку, стверджують фахівці.

Михайло Дегтярьов, дослідник історії Києва:

- Сваи пробиваю верхний грунт, достигая глинистых слоев, между которыми и находятся грунтовые воды. И вот за последние годы уже грунтовые воды на 6-7 метров поднялись, идут трещины в сводах, стенах. Оранта намокла и вот-вот обрушится.

Заповідник знову може опитися під загрозою вилучення з переліку ЮНЕСКО, каже історик. Столична влада обіцяє зробити все, щоб цього не сталося, і розібратися із забудовниками.

Олександр Попов, голова Київської міської державної адміністрації:

- Ми зараз ведемо відповідні процедури із судами, які б дозволили нам де можна - ліквідувати це будівництва, або змінити хоча б проект, щоб він вписувався в ті норми, які є.

Олександр Бригинець, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму:

- Ламать - не строить, нужны законные причины. Тобто, для того, аби будувати - законних причин не потрібно: кожен де хоче, там і будує. А от щоб зламати - треба приймати купу рішень, обговорювати це. Треба дуже багато радитися, а поки радяться, будинок добудовується.

Активісти ж знову вирушили до Прокуратури Києва та Міністерства регіонального будівництва. Щоб подати чергові скарги.

Автор: Андрій Татарчук. Оператор: Ігор Фоменко. Перший Національний.