Гончара 17-23 (Fresco Sofia)

Поділитися:  Ще  

Fresco Sofia – саме так компанія Інвестиційно-будівельна група” назвала свій проект будівництва "елітного" житлового комплексу в буферній зоні Софії Київської. Вражаючий цинізм: адже будівництво загрожує пам’ятці архітектури, сусідство з якою подається як одна з переваг цього "ексклюзивного" житла. Так, ЮНЕСКО вже попередило Україну про можливість виключення Софії і Лаври зі Списку всесвітньої культурної спадщини через хаотичну забудову в охоронних зонах. Зокрема, міжнародні експерти висловили серйозні зауваження щодо проекту Fresco Sofia. Це й не дивно: 9-поверховий масивний новобуд заплановано вдвічі вищим за сусідні будівлі, до того ж значно більшим за довжиною фасаду. Крім того, таке масштабне будівництво в безпосердній близькості від Софії може становити й фізичну загрозу для пам’ятки: це підтверджують результати гідрогеологічної експертизи.

Щоб звільнити місце для новобудови, було знищено дитячий майданчик та зелену зону. Постраждає розташована поруч будівля лабораторії Київської ендокринологічної лікарні, сусідні будинки також знаходяться під загрозою - в них вже почали тріскатися стіни.

Загальна інформація
Статус Будується
Район Шевченківський
Адреса вул. Гончара, 17-23
Як дістатись?

Від ст. м. "Золоті ворота" по Рейтарській до вул. Олеся Гончара і потім направо.

Контакти
Теперішня ситуація
Оновлено:
01.02.2012 00:05:57

На даний момент роботи призупинено на вимогу суду.

Що можна зробити?
Розташування на мапі
Javascript is required to view this map.
Хто винен?
Чому незаконно?

● В травні 2010 року Київрада прийняла рішення зупинити будівництво на Гончара, 17-23

● З грудня 2008 року діє ухвала суду, що забороняє здійснювати будь-які вишукувальні, проектні та будівельні роботи на земельній ділянці по вул. Гончара, 17-23. В січні 2010 року Апеляційний суд підтвердив правомірність цього рішення і залишив його без змін.

Прокуратура м. Києва видала припис про припинення будівельних робіт, а також подала протест на рішення Київради про надання земельної ділянки.

● Позитивний висновок комплексної державної експертизи проекту будівництва є недійсним

● Ділянка, на якій відбувається будівництво, розташована в буферній зоні заповідника «Софія Київська», що є об'єктом Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Відповідно до підписаної Україною конвенції, будівництво в буферній зоні має бути погоджене з ЮНЕСКО. Комісія ЮНЕСКО/ІКОМОС висловила ряд зауважень до проекту і вимагає негайно призупинити будівництво.

● Результати геологічної та гідрогеологічної експертиз свідчать про фізичну небезпеку для "Софії Київської" від цього будівництва

● Колегія головної ради Українського товариства охорони пам'яток історії та культури (УТОПІК) постановило відкликати погодження будівництва на Гончара 17-23, видане Київської міською радою товариства.

Державне управління у сфері охорони культурної спадщини відкликало свій дозвіл на це будівництво, і більше того – видало припис з вимогою негайно зупинити виконання земельних та будівельних робіт на ділянці по вул. Гончара 17-23 (Припис від 13.11.08 № 22-3046 / 35).

● 2 лютого 2009 года відбулись громадські слухання, на яких 310 присутніх мешканців м. Києва одностайно проголосували як проти цього конкретного будівництва, так і в цілому проти варварської забудови історичного центру Києва, який є зоною суворої охорони.

● Мешканцям навколишніх будинків не залишається нічого крім мирних акцій протесту, які мають привернути увагу суспільства до цього незаконного будівництва. Але під час акцій забудовник використовує проти мешканців сльозоточивий газ, погрожує, вдається до силових методів..

● Відповідно до рішення КМДА від 17.05.2002р. № 979 ця територія віднесена до архітектурної охоронної зони. Крім того, вона розташована в межах території особливо суворої охорони ансамблю споруд Софійського собору, що затверждено наказом Міністерства культури та туризму України від 23.12.2005р.

● 24.07.2009 представник ЮНЕСКО в Україне надіслав листа голові Шевченківської районної админістрації В.П. Пилипишину, в якому радив негайно зупинити будівельні роботи на Гончара 17-23.

Найближчі події

(немає)

Додаткові матеріали
Посилання
Банери

(немає)

Фото
Fresco Sofia P1020812 Будівельний паркан стоїть прямо посеред дороги P1020782 Сусідні будівлі вже пішли тріщинами У квартирах по Гончара 15/3 почали тріскатися стіни 129035370 129035415 1290354122
Публікації

Остались со сносом: Суд не разрешил строить возле Софии Киевской

Остались со сносом: Суд не разрешил строить возле Софии Киевской
Вчера Киевский аппеляционный хозсуд оставил в силе апрельское решение Хозяйственного суда столицы о незаконности выделения земельного участка на улице Олеся Гончара для строительства многоэтажного жилого комплекса Fresco Sofia возле Софии Киевской. У застройщика — ООО "Инвестиционно-строительной группы", уже успевшего возвести семь этажей здания, есть 20 дней для подачи кассации. Для сноса сооружения необходим специальный иск Киевской городской госадминистрации.
Читати далі >>

Суд заборонив скандальну забудову на Гончара

07.11.2012, Свідомо
Суд заборонив скандальну забудову на Гончара

Київський господарський апеляційний суд скасував рішення Київради та угоду на землю у буферній зоні Софії Київської, що на вулиці Гончара 17-23. Рішення винесла колегія з трьох суддів – Лариси Смірнової, Людмили Кропивної та Людмили Чорної.

Про це «Свідомо» повідомила адвокат Марина Соловйова, яка відстоює інтереси місцевих мешканців.

Читати далі >>

На скандальной столичной стройке погостили прокуроры

На скандальной столичной стройке погостили прокуроры

27 апреля представители прокуратуры г. Киева при участии представителей Киевской городской государственной администрации вручили подрядчику скандального строительства на улице Гончара, 17-23 постановление суда, которое подтверждает запрет на строительство.

Об этом сообщает пресс-служба КГГА.

Читати далі >>

Суд забрав землю у забудовника з Гончара

Суд забрав землю у забудовника з Гончара

Господарський суд Києва виніс рішення, яким скасував землевідвід під будівництво на Гончара, 17-23, яке відбувається практично впритул до стін собору Софії Київської, і викликає занепокоєння в ЮНЕСКО.

Про це у блозі на "Українській правді" пише Ігор Луценко.

Читати далі >>

Як КМДА виконує десять вимог ''штурмовиків''

Як КМДА виконує десять вимог ''штурмовиків''

Сьогодні нас запросили до КМДА, щоб розповісти як виконуються десять вимог, які ми поставили після захоплення кабінету Олександра Попова:

Ось що сказав заступник голови КМДА по землі та будівництву Михайло Кучук:

Читати далі >>

Адвокат Марина Соловьева о Пейзажке

18.03.2012, Наш Киев
Адвокат Марина Соловьева о Пейзажке

НК: От кого сейчас реально зависит разрешение вновь обострившейся ситуации со скульптурным парком на Пейзажной аллее?

От Киевсовета и от господина Грищенко как руководителя Министерства иностранных дел. С юридической точки зрения есть два пути спасения Пейзажки.

Читати далі >>

Киян закликали «Стати захисниками Софії у суді» + ВІДЕО

Киян закликали «Стати захисниками Софії у суді» + ВІДЕО

Київ – Господарський суд столиці розпочав розгляд чергової справи щодо скандальної забудови на вулиці Гончара, що у межах заповідника «Софія Київська». Організатори акції закликали киян (і не тільки) написати заяви про вступ третьою стороною у судовому процесі. Таким чином, на їхню думку, громадськість матиме можливість контролювати розгляд справи та не допустити порушення.

Читати далі >>

Попов продовжує здачу Софії. Шукаємо чарівників!

Попов продовжує здачу Софії. Шукаємо чарівників!

Сьогодні (ну тобто вже вчора) суд дозволив будувати біля Софії Київської. Як розказують присутні на процесі, основний аргумент у забудовника був такий – "ну ми ж вклали туди купу грошей!".

Тепер вже цілком легально продовжує зростати пам'ятник безпорадності чинної київської влади.

Читати далі >>

Газета "Сегодня" порушує закон про рекламу

Газета "Сегодня" порушує закон про рекламу
У газеті «Сегодня» черговий раз зафіксовано найвищий рівень неналежного маркування промоційних матеріалів. Протягом січня на сторінках газети зафіксовано 12 замовних матеріалів під різними рубриками, такими як «Официально», «Новости компаний», «PR».
Про це свідчать дані щомісячного моніторингу «джинси», який проводить Інститут масової інформації.
 
Читати далі >>

Игорь Луценко: Девять и одна скандальная стройка в Киеве

Игорь Луценко: Девять и одна скандальная стройка в Киеве

Едва не каждый день в СМИ появляется та или иная информация о какой-то незаконной или скандальной стройке в Киеве.

Очень часто про стройки, которые ведутся незаконно или угрожают близлежащим зданиям, а то и людям, узнаем благодаря вмешательству неравнодушным гражданам, объединенными в общественные организации или инициативы.

ИАП «Столичная недвижимость» попросил Игоря Луценко, одного из активистов общественной инициативы по борьбе с противоправными застройками «Сохрани старый Киев» обозначить самые проблемные строительные площадки столицы.

Читати далі >>